• 28421151(21)0098

  • EnergyGlobe.ir@gmail.com

  • 28421195(21)0098

تاریخچه
بنیاد جهانی انرژی به عنوان بزرگترین مرجع ارزیابی و حمایت کننده از طرح‏های پایداری است که نزدیک به ۳۰ سال است فعالیت می نماید. بیش از ۱۸۰ کشور عضو رسمی این بنیاد هستند و بزرگترین طرح‏های پایداری از سوی سازمان ملل به منظور نظارت به این بنیاد سپرده می‏شود. این بنیاد یک سازمان غیرانتفاعی است که در پی افزایش آگاهی‏ها و جلب توجهات در راستای ایجاد یک بازنگری و تجدید نظر جهانی بمنظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار فعالیت می‏کند. هر ساله بیش ۲۵۰۰ طرح در حوزه‏های انرژي، آب، خاک، هوا ، جوانان و استارت آپ های پایدار برای ارزیابی به این بنیاد ارسال می‏گردد. این برنامه منجر به صدور گواهینامه بین المللی که شناخته شده ترین تأییدیه در سطح جهان است می‏شود و از بالاتر ین اعتبار برخوردار است.

رسالت انرژی گلوب را می توان در ۳ بخش اصلی خلاصه نمود:

۱-ارزیابی پروژه ها با هدف شناسایی بهترین عملکردها در حوزه پایداری
۲- معرفی پروژه های برگزیده در یک مراسم جهانی با هدف یادگیری
۳- و هدایت اعتبارات سازمان های بین المللی در مسیر این پروژه هاست.

بزرگترین بانک اطلاعاتی در زمینه پروژه ها و تکنولوژی های پایدار قریب بر ۳۰ هزار طرح و پروژه از سراسر دنیا در اختیار این بنیاد است که در حال شکل گیری یک پلتفرم جهانی برای معرفی این پروژه ها و جلب سرمایه گذاران بین المللی برای اجرای آن در کشورهای گوناگون است.
اعضای رسمی و افتخاری هیات مدیره این بنیاد متشکل از شخصیت های برجسته در عرصه سیاست، اقتصاد، محیط زیست و فرهنگی اجتماعی است. از جمله این افراد می توان به آقای کوفی عنان دبیر کل اسبق و فقید سازمان ملل، آقای میخائیل گورباچف آخرین رهبر سیاسی اتحاد جماهیر شوروی سابق، خانم مانکا گاندی وزیر خانواده و زنان هند، ... اشاره کرد.