• 28421151(21)0098

  • EnergyGlobe.ir@gmail.com

  • 28421195(21)0098

رمز ارز SGCf


SUTAINABLE GLOBE COIN FRACTION چیست؟

SGCf یک رمز ارز جدید است که از فعالیت های پایدار در سراسر جهان بدست می آید. این سکه پایداری، راه حلیست که به بهبود درآمد فقیرترین انسانها که در کشورهای کم تر توسعه یافته پسماند جمع آوری و بازیافت می کنند تا ابر شرکت هایی که بازیگر اصلی پایداری در جهان هستند کمک می کند.

این سکه پاداشی است به انتخاب پایدار شما، آنجا که قطار را به جای اتومبیل شخصی برای سفر انتخاب می کنید و یا خرید خودروی برقی را به خودرو با سوخت فسیلی ترجیح می دهید.

SGCf در یک فرایند کاملا سیستماتیک، با محاسبه و تایید کربن کاهش یافته در اقدامات شما، با صدور گواهینامه کربن، در مقیاسی مشخص و ارزش گذاری از پیش تعیین شده، به ازای کربن کاهش یافته، توکن پاداش می دهد.

این سکه بسادگی در کیف پول های دیجیتال که در تلفن های همراه نصب می شود قابل انتقال و ذخیره است و در صرافی های متعدد در لحظه قابلیت تبدیل به سایر رمز ارزها و نقدشوندگی دارد.project-slider-image
چگونه SGCf را بدست آوریم؟

هر اقدام پایداری که منجر به بهبود کیفیت محیط زیست، کاهش مصرف منابع، استفاده بهینه انرژی و آب، کاهش ردپای کربن در فرآیندها، کاهش انتشار گازهای گلخانه ایی، بازیافت پسماندها و تولید و مصرف مسئولانه گردد SGCf پاداش می گیرد. این اقدامات به هر اندازه و مقیاسی باشد در فرایند کاملا سیستماتیک ارزیابی، تایید و برای دریافت پاداش معرفی می گردد.اقدامات پایدار چگونه ارزیابی و تایید می شود؟

SGCf بعنوان رمز ارز پایدار توسط سازمان های بین المللی ترویج می شود. بنیاد انرژی گلوب که از سال 2000 فعالیت خود را در حوزه فراخوان ، ارزیابی و صحه گذاری بر روی پروژه های پایدار در سراسر جهان فعالیت می کند بعنوان بزرگترین ترویج کننده این رمز ارز است.

انرژی گلوب با همکاری سازمان های بین المللی مانند UNIDO، اتاق بازرگانی جهانی، ADVANTAGE AUSTRIA و... هرساله هزاران پروژه را که در مسیر اهداف توسعه پایدار اجرا شده اند مورد ارزیابی قرار می دهد و پس از تایید، برترین آنها را در یک استیج جهانی مورد تشویق و تقدیر قرار می دهد.

تمامی این پروژه ها به نسبت اقدامات پایدار خود و بر اساس محاسبات دقیق در یک مکانیزم مشخص SGCf دریافت می کنند. همچنین اقدامات پایداری که بطور مشخص و شفاف در فرایند فعالیت های اجرایی سازمان ها و شرکت ها اندازه گیری می شود (مانند ذخیره کربن) با توافق شکل گرفته بین آن سازمان و SGCf ، به ذینفعان سکه پایداری اهدا می شود. محاسبات ردپای کربن در چرخه عمر محصولات از مکانیزم های تعیین کننده در پاداش SGCf به ذینفعان است.

بطور مثال شرکت های حمل و نقل ریلی، بطور شفاف در بلیط صادر شده مشخص کرده اند که وقتی شما به جای استفاده از اتومبیل شخصی، سفر با قطار را ترجیح داده اید چه میزان کربن ذخیره کرده اید. این کربن ذخیره شده محاسبه و به میزان مشخص، SGCf به کیف پول دیجیتالی فرد ذینفع انتقال می یابد.

تشویق مردم به انتخاب اقدامات پایدارتر از طریق SGCf راه حلیست که آینده پایدارتر را برای نسل های دیگر تضمین می کند.project-slider-image
شبکه جهانی پایداری و SGCf


بنیاد انرژی گلوب بعنوان معتبرترین مرجع جهانی است که پروژه های پایداری را ارزیابی می کند و شناخته شده ترین جایزه جهانی در حوزه پایداری را اهدا می کند. این بنیاد که فعالیت خود را از سال 2000 میلادی آغاز کرده است هم اکنون 187 کشور عضو فعال مشارکت کننده در جایزه دارد. همچنین در تمامی این کشورها این بنیاد سفیران پایداری دارد که اهداف انرژی گلوب را توسعه می دهند.


همکاران بین المللی انرژی گلوب برای توسعه این جایزه جهانی سازمان UNIDO، GLOBAL CHAMBER PLATFORM، ADVANTAGE AUSTRIA و ... هستند.


همچنین صدها انجمن زیست محیطی در سراسر دنیا از همکاران فعال انرژی گلوب برای ترویج اهداف او هستند.


بنابراین شبکه جهانی انرژی گلوب متشکل از سازمان های بین المللی، شرکت ها، انجمن ها و افراد هستند که بازار پایداری رمز ارز SGCf را ایجاد کرده است و بستر بسیار مطمئن را برای معامله و تجارت این سکه پایداری فراهم کرده اند.


هر ساله بیش از ۱۰۰ رویداد ملی برای جوایز ملی انرژی گلوب در کشورهای عضو برگزار می گردد و همچنین مراسم جهانی بعنوان بزرگترین رویداد پایداری مکانیست که پروژه های پایدار، موفق به دریافت پاداش SGCf می شوند. تا کنون مخاطب این مراسم بیش از 1.5 میلیارد نفر در سراسر جهان بوده اند.


همچنین همکاری با سازمان های که در حوزه شهرهای پایدار هوشمند فعالیت می کنند و برخی از شوراهای ساختمان های پایدار ، پروژه های پایدار شهری و ساختمان های پایدار را بعنوان بازار مطمئن برای SGCf ایجاد کرده است.project-slider-image
دارائی های پایدار پشتوانه SGCF

بنیاد انرژی گلوب از سال ۲۰۰۰ تاکنون بالغ بر ۳۰۰۰۰ پروژه را مورد ارزیابی قرار داده است و این پروژه ها بعنوان بزرگترین بانک اطلاعاتی در یک پلتفرم جهانی در دسترس اعضا آن است. همه این پروژه ها بعنوان راه حلی برای مقابله با چالش های زیست محیطی و اجتماعی در سراسر جهان قابل استفاده است. این پلتفرم دارایی پایدار پشتوانه رمز ارز SGCf است. همچنین کربن خریداری شده از تمامی کسانیکه SGCf دریافت کرده اند نیز بزرگترین دارایی کربن است که پشتوانه این رمز ارز پایداری است.